Türkiye Geneli Hava Durumu

Türkiye’nin tüm illerinin bulunduğu hava tahminlerini en kısa şekilde bu sayfadan görebilirsiniz. Harita üzerinden 81 ilin üzerine gelerek istediğiniz şehri seçebilirsiniz. Bunun dışında alfabetik sıraya göre sıralanan illerin isminin yazılı olduğu listeden de istediğiniz şehrin üstüne tıklayabilirsiniz. Bu şekilde Türkiye hava durumu rahatlıkla görülebilir. Tüm şehirlerin hava durumunu ve tahminlerini 5 günlük ve 10 günlük şeklinde görebilirsiniz. Sitemiz, Türkiye’nin hava durumu 15 günlük tahminini ortalama olarak en uygun şekilde önermektedir. Uzun vadeli hava durumu Türkiye tahminleri için de 30 günlük ve 90 günlük tahminler bulunmaktadır. Bu şekilde tüm Türkiye’deki şehirlerin tahminlerini anlık ve güncel olarak ulaşma imkânınız bulunmaktadır.

Türkiye geneli hava durumu hakkında bilgileri edinebileceğiniz sitemizde bunun yanında yağış durumunu ayrıntılı bir şekilde de görebilirsiniz. Yağmur veya kar yağışlarının şiddetini görebilir, kar yağışlarının kalınlıklarını il ve ilçelere göre inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte tehlikeli durumlar olan fırtına, heyelan ve çığ gibi durumları anlık olarak görebilme imkanına sahipsiniz. Sorunsuz bir şekilde kullanım için, sitedeki yönergeleri izleyerek en iyi hava durumu tahminini görebilirsiniz.

Türkiye’deki tüm şehirleri en uygun biçimde görebilmek, güncellemeleri takip etmek ve potansiyel tehlikeli durumlardan da haberdar olmak için sitemizi takip edebilirsiniz.