Gaziantep Hava Durumu 15 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
7 Şub Sal
Hafif kar sağanağı
%44
-7°
8 Şub Çar
Güneşli
%3
-6°
9 Şub Per
Bol güneş ışığı
%2
-5°
10 Şub Cum
Yer yer hafif kar sağanakları
%55
-4°
11 Şub Cmt
Bulutlu ve güneşli
%25
-4°
12 Şub Paz
Parlak güneş ışığı
%0
13 Şub Pzt
Parlak güneş ışığı
%0
-5°
14 Şub Sal
Parlak güneş ışığı
%0
15 Şub Çar
Parlak güneş ışığı
%0
-1°
16 Şub Per
Bol güneş ışığı
%0
-4°
17 Şub Cum
Bol güneş ışığı
%0
-1°
18 Şub Cmt
10° Çoğunlukla güneşli
%1
19 Şub Paz
14° Parlak güneş ışığı
%0
20 Şub Pzt
Yağmur geçişleri
%69
-1°
21 Şub Sal
Bulutlu
%25

Gaziantep'te 15 Günlük Hava Durumu

Gaziantep Hava Durumu

Günlük ya da uzun vadeli işlerin planlanmasında hava durumu tahminleri önemlidir. Bir plan yapılırken ya da günlük olarak işleri yürütürken her hangi bir sorun yaşamamak için önceden hava durumu verilerinin bilinmesi gerekir. Bu konuda güvenilir ve doğru bilgi veren kurumların verilerinden yararlanılması da önemli bir noktadır. Ülkemizde hava durumu tahminleri için en güvenilir kurum meteoroloji genel müdürlüğü (mgm) dir. Meteoroloji genel müdürlüğüne bağlı istasyonlarda yapılan ölçüm, analiz ve değerlendirmeler sonucu elde edilen veriler son derece güvenilirdir. Bölge bölge hazırlanan bu verilerin yayılması ve paylaşılmasında resmi kurumların dışında güvenilir kuruluşlar da hizmet vermektedir. Sitemizde de güncel olarak mgm verilerini bulabilirsiniz. Bu verileri günlük, haftalık, aylık ya da 90 günlük yani üç aylık olarak bulmak mümkün.

Sitemiz üzerinden Türkiye genelindeki bölgeler ve iller ile ilgili hava durumu verilerine ulaşabilirsiniz. Bu iller arasında yer alan Gaziantep hava durumu verilerini de günlük, haftalık ya da aylık periyotlar şeklinde bulabilirsiniz. Şehrin genelinde hüküm süren havanın yakın gelecekte nasıl olacağına dair bilgiler için Gaziantep hava durumu 15 günlük verilerini inceleyebilirsiniz. Benzer şekilde aylık olarak ise 30 günlük hava durumu verilerine göz atabilirsiniz. İl genelindeki tahmini hava durumuna göre işlerinizi planlayabilirsiniz. Tahmini hava durumuna göre yanınıza almanız gereken kıyafetler ve ekstra önlemleri aklınızda belirleyebilirsiniz.

Gaziantep ili, Akdeniz ve Doğu Anadolu iklimi arasında yer alır. Şehrin genelinde bu iki iklimin özellikleri ve birinden diğerine geçiş özellikleri hüküm sürer. Yer yer akdeniz iklimi özellikleri daha fazladır. Akdeniz ikliminin genel özelliği olarak yazları sıcak ve kurak, kışları ılık olarak geçer. Bu özelliğinden dolayı topraklarının büyük kısmı tarıma elverişlidir. Tarıma elverişli bu alanların büyük kısmı dikilidir. Orman alanı azdır. Buna karşılık fundalıklar şehirde daha fazla görülür.

Gaziantep ilinde kış ayları çok soğuk geçmez. Gece ile gündüz arasındaki sıcaklık farkı çok fazla değildir. Genel olarak yağmur yağar. Bu yağmur yağışları her sene aynı düzeyde olmaz. Bazı seneler bol yağış alan şehir bazı senelerde daha az yağış alır. Yağış ortalaması yıllık 550 milimetredir. İlde genel olarak kar yağışı 2 aydır. Kar toprakta ortalama olarak 15 gün kalır. Don olayları çok sık yaşanmaz. En soğuk ayları Ocak ve Şubat aylarıdır.

Gaziantep'te yaz mevsimi sıcak ve kuraktır. Yağış miktarı ya çok az ya da hiç yoktur. En sıcak ayları Temmuz, Ağustos aylarıdır. Yazın bunaltıcı sıcaklar yaşanabilir. Kentin genelindeki ısı farkı -17 derece ile 48 derece arasında değişiklik gösterir. Şehirde yaz ve kışın dışında ilkbahar ve sonbahar mevsimi özellikleri de görülür. Akdeniz ikliminin daha ağır bastığı bölgelerinde sıcaklık tüm mevsimlerde daha fazladır. Doğu Anadolu ikliminin ağır bastığı bölgelerde ise sıcaklık daha düşüktür. Akdeniz iklimi özelliklerini gösteren bölgelerde yazın aşırı sıcaklardan korunmak için öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması, şemsiye kullanılması gibi önlemler alınabilir.

Gaziantep iline ait hava durumu verilerinin tamamına sitemiz üzerinden ulaşabilirsiniz. 2 saat ara ile güncellenen sitemizden ilin genel hava durumu, sıcaklık derecesi ve yağışları ile ilgili bilgilere ulaşabilirsiniz. Edindiğiniz bu doğru bilgilere göre planlarınızı yaparak hava şartlarından kaynaklanabilecek olumsuzlukları yok edebilirsiniz. Kışın ildeki kar ve yağmur yağışlarını takip edip hem kendiniz hem kişisel aracınız için önlemlerinizi alabilirsiniz. Sitemizdeki bilgileri sürekli takip edip en doğru şekilde Gaziantep ili hava durumu verilerini edinebilirsiniz.

Gaziantep'te hava durumu nasıl olacak?

Gaziantep'te bugün hava durumu; "Hafif kar sağanağı" en düşük -7°C ve en yüksek C'dir.

Gaziantep'te yarın hava durumu nasıl olacak?

Gaziantep'te yarın hava durumu; "Güneşli" en düşük -6°C ve en yüksek 3°C'dir.

Gaziantep'te yarın yağmur var mı?

Gaziantep için yarın yağış beklentisi %3 olarak tahmin edilmektedir.

Gaziantep hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.