Antalya Hava Durumu 15 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
18 May Çar
28° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%3
15°
19 May Per
29° Bölgenin bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış
%70
12°
20 May Cum
29° Çoğunlukla güneşli
%3
12°
21 May Cmt
29° Güneşli
%1
13°
22 May Paz
28° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%25
13°
23 May Pzt
30° Çoğunlukla güneşli
%0
18°
24 May Sal
30° Parlak güneş ışığı
%0
14°
25 May Çar
29° Bol güneş ışığı
%1
18°
26 May Per
29° Bol güneş ışığı
%2
18°
27 May Cum
30° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%1
16°
28 May Cmt
31° Güneşli
%0
16°
29 May Paz
30° Bol güneş ışığı
%0
15°
30 May Pzt
31° Parlak güneş ışığı
%0
15°
31 May Sal
31° Bol güneş ışığı
%0
15°
1 Haz Çar
26° Çok bulutlu
%25
15°

Antalya'da 15 Günlük Hava Durumu

Antalya Hava Durumu

Hava tabakasında meydana gelen olanların, insanları ve canlıları etkilediği kısımlarının tahminine hava durumu tahmini adı verilir. Resmi ya da özel kurumlar tarafından yapılan bu tahminler, bölge bölge farklılık gösterir. Verisi alınan bölgenin iklimi hava sıcaklığı, yağış ve benzeri hava olaylarını doğrudan etkiler. Bölgelere göre yapılan bu analizler meteoroloji genel müdürlükleri ( mgm ) tarafından kamu ile paylaşılır. Hava durumu tahminleri bugün ve yarın gibi yakın tarihlerin dışında haftalık, 30 günlük ya da 90 günlük olarak da verilir. Yakın tarihler günlük yapılan işlerin planlanması için önemliyken daha ileri tarihlerdeki hava durumu verileri, iş seyahatleri ve tatillerin planlanması için önemlidir. Özellikle daha önce hiç gidilmemiş bir bölge ziyaret edilmeden önce mutlaka hava durumu ve iklim özelliklerine göz atılması gerekir. Sitemiz üzerinden istediğiniz şehrin günlük, haftalık ve aylık olarak hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz.

Antalya hava durumu bölümünde şehrin genel hava durumu ve belirli zaman dilimlerindeki hava tahminlerini bulabilirsiniz. Antalya'da yaşıyorsanız, günlük işlerinizi planlamak için günlük ve haftalık hava durumuna göz atabilirsiniz. Yakın zamanda kenti ziyaret etmek istiyorsanız, planlarınızı yapmadan önce Antalya hava durumu 15 günlük tahminlerine göz atabilirsiniz. Ziyaretiniz bu zaman diliminden daha sonraki bir tarihte olacak ise Antalya hava durumu bölümünden 30 ya da 90 günlük hava durumu tahminlerine bakabilirsiniz.

Antalya, Akdeniz Bölgesi'nin batısında yer alan bir şehirdir. İl merkezinin kuzey kesiminde Burdur, doğusunda Serik, güneyinde Akdeniz, batısında Korkuteli vardır. Yaz turizminin yoğun olarak yapıldığı şehirde Akdeniz iklimi görülür. Yıl boyunca sıcaklık değerlerinde aşırı değişiklik meydana gelmez. Ilıman bir iklimi vardır. Yılın belli zamanlarında deniz kıyılarında denize girilirken yüksek kesimlerinde kayak yapılır. Bu özelliğinden dolayı, aynı zaman diliminde dört mevsimin yaşanabileceği bir kenttir. Yaz-kış yerli, yabancı turist çeker. Antalya'nın doğu kısmından Aksu Çayı geçer. Bu çay üzerinde bulunan Kurşunlu ve Düden şelaleleri kentin sembolleri arasındadır. Her iki şelale de kent merkezinde olduğundan çokça ziyaretçi alır.

Antalya'da yaz mevsimi sıcak ve kurak olarak geçer. En sıcak ayları Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda sıcaklık derecesi 43 dereceye kadar ulaşır. Ortalama olarak yaz aylarında 30-35 derece ısı görülür. Akşam üzerleri denizden esen meltem rüzgarları kıyı kesimlerin biraz serinlemesini sağlar. Daha iç kesimlere gidildiğinde bu rüzgarlar hissedilmez. Şehrin iç kesimlerinde kıyı kesimlerine göre ısı derecesi de daha düşüktür. İçlere doğru gidildikçe Akdeniz ikliminden tipik karasal iklime geçiş görülür.

Antalya'da kış ayları ise yoğun yağışlı olarak geçer. Neredeyse her gün yağış olan kentte kar ve don olayları çok az yaşanır. Kar yağışı daha çok şehrin iç ve yüksek kesimlerinde meydana gelir. Bu kar yağışları kayak sporu yapmak için elverişli ortam oluşturur. Kış aylarının en soğuk günleri Ocak ayında yaşanır. Genel olarak kışın ısı derecesi 9-15 derece arasındadır. En soğuk zamanlarında ise -4 derece civarında ulaşmıştır.

Antalya ilinde yaz ayları ve kış ayları arasındaki ısı değişikliği en fazla -4 ile 43 derece arasındadır. Bu durum kentte insanların zorlanmadan hayatlarını sürdürmelerine yardımcı olur. Yaz-kış turist çekme özelliğinden dolayı turizm son derece gelişmiştir. Kısa süreli, ya da uzun süreli tatiller için ideal şehirler arasında yer alması sık sık Antalya hava durumu tahminlerinin aranmasını sağlar. Sitemizde il ile ilgili tüm hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. 2 saat ara ile güncellenen en doğru bilgiler için sitemiz üzerinden arama yapıp istediğiniz hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz.

Antalya'da hava durumu nasıl olacak?

Antalya'da bugün hava durumu; "Güneşli- parçalı bulutlu arası" en düşük 15°C ve en yüksek 28°C'dir.

Antalya'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Antalya'da yarın hava durumu; "Bölgenin bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış" en düşük 12°C ve en yüksek 29°C'dir.

Antalya'da yarın yağmur var mı?

Antalya için yarın yağış beklentisi %70 olarak tahmin edilmektedir.

Antalya hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.