Eskişehir Hava Durumu 15 Günlük

Tarih

Eskişehir'de 15 Günlük Hava Durumu

Yağ. Ol.
En Düş.
4 Ara Cmt
11° Zaman zaman yağmur ve çisenti
%60
5 Ara Paz
13° Bulutlu ve güneşli
%21
6 Ara Pzt
15° Bulutlu ve güneşli
%25
7 Ara Sal
12° Yer yer sağanaklar
%61
8 Ara Çar
Yağmur ihtimali
%69
-1°
9 Ara Per
Çok bulutlu
%55
-2°
10 Ara Cum
10° Çok bulutlu
%1
11 Ara Cmt
Bulutlu
%5
-1°
12 Ara Paz
10° Kısmen güneşli
%6
-1°
13 Ara Pzt
Bulutlu ve güneşli
%1
-1°
14 Ara Sal
Bulutlu
%4
15 Ara Çar
Hafif yağmur ve donan yağmur
%56
-1°
16 Ara Per
Çok bulutlu
%2
-1°
17 Ara Cum
Yağmur geçişleri
%88
18 Ara Cmt
Çoğunlukla güneşli
%20
-2°
Eskişehir hava durumu

Eskişehir Hava Durumu

Hava durumu, hava katmanında gerçekleşen olayların insanları ve diğer canlıları etkilemesinin genel tanımıdır. Hava durumu tahminlerinde genel olarak ısı derecesi ve günün genelinde bölgeye hakim olacak hava olayları verilir. Ek bilgi olarak ise yaz aylarında sıcaklığın en yüksek olacağı saatler, kış aylarında yağması planlanan yağmur, kar ya da dolunun tahmini saatleri verilir. Bu hava durumu tahminleri, günlük olarak verildiği gibi haftalık, aylık olarak da veriliyor. Sitemizde istediğiniz bölgelerin günlük 30 günlük ya da 90 günlük hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Uzun vadeli planlarınızda aylık olarak verilen tahminleri göz önünde bulundurup hava şartlarına uygun kıyafetler ve eşyalar alabilirsiniz.

Sitemizde her il için olduğu gibi Eskişehir için de mgm tahminlerini bulabilirsiniz. 2 saat ara ile güncellenen günlük hava durumunun yanı sıra Eskişehir hava durumu 15 günlük raporları, 30 ve 90 günlük hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Açık hava etkinlikleri düzenlerken ya da bir açık hava etkinliğine katılmadan önce almanız gereken tedbirleri hava durumu tahminlerine göre belirleyebilirsiniz. Hiç bilmediğiniz bir kente ziyarete gitmeden önce de genel iklimi ve ziyaret tarihleriniz arasındaki tahmini hava durumuna göz atmanızda fayda vardır. Eskişehir'e de ilk defa ziyarette bulunacaksanız, şehrin genel iklimi ve ziyaret dönemlerinizdeki meteoroloji verilerine dikkat etmeniz gerekir.

Eskişehir genelinde karasal iklim görülür. Yazları sıcak ve kurak, kışları soğuk ve yağışlı geçer. Şehir genelinde gece ile gündüz arasında ısı farkı fazladır. Bu nedenle gündüz saatlerinde daha ince akşam saatlerinde daha kalın kıyafetler giyilmesi gerekir. Eskişehir iline ait verilerde en yüksek ısı derecesi 1980 yılında 43 derece olarak ölçülmüştür. En düşük ısı derecesi ise 1985 yılında -13 olarak ölçülmüştür. Mevsimler arasındaki ısı farkı da fazladır. Genel olarak kuzey-kuzeybatı yönünden esen rüzgar hakimdir. En sert ve şiddetli rüzgarlar Ocak ayı civarında eser.

Eskişehir'de kış ayları soğuk ve yağışlı geçer. En soğuk günleri Aralık, Ocak aylarındadır. Yağmur yağışının yanında kar yağışı da görülür. En fazla kar örtülü geçen ayı Mart ayıdır. Genel olarak Mart ayında 10-11 gün kar örtülü olarak geçer. Yer yer sert esen rüzgarlar, kentte ısı derecesini azaltır. Gece saatlerinde bazı bölgelerde don olayları yaşanır. Yıllık yaklaşık 33 günü don olayları yaşanarak geçer. Yıllık yüzde 63 oranında nem görülür. İlkbahar aylarının ilk yarısında kış mevsimi özellikleri görülür. İkinci yarısında ise maksimum sıcaklık 20 derece üzerine geçer.

Eskişehir'in yaz ayları ise sıcak ve kurak geçer. Yağış olmaz. En yüksek sıcaklıklar Temmuz aylarındadır. Bu ayda özellikle gündüz saatlerinde güneş ışınlarına karşı dikkatli olunması gerekir. Yaz akşamlarında ise ısı biraz daha düşer. Yazları nem oranı çok düşüktür. Genel olarak en düşük sıcaklık 10-15 derece arasında değişir. En yüksek sıcaklıklar ise 30-40 derece arasındadır. Sonbahar mevsiminde en yüksek sıcaklık Eylül ayı içindedir. Eylül ayı sonlarına doğru sıfır dereceye düşen sıcaklık kışa hazırlık yapar. Eylül ayı sonlarına doğru düşen hava sıcaklığı Nisan ayına kadar düşük olarak devam eder. Nisan ayının ortalarına doğru hava sıcaklığı yavaş yavaş yükselir.

Eskişehir hava durumu bilgilerini en güncel şekilde sitemizde bulabilirsiniz. Günlük, 15 günlük, aylık ve 3 aylık olarak hava durumunu ilgili bölümlerden ulaşabilirsiniz. Şehirdeki günlük hava değişimlerine de güncel olarak sitemizde yer veriyoruz. Bu bilgiler ile günlük planlarınızı yapabilir, hava şartlarında dolayı aksamaları önleyebilirsiniz.

Eskişehir'de hava durumu nasıl olacak?

Eskişehir'de bugün hava durumu; "Zaman zaman yağmur ve çisenti" en düşük 4°C ve en yüksek 11°C'dir.

Eskişehir'de yarın hava durumu nasıl olacak?

Eskişehir'de yarın hava durumu; "Bulutlu ve güneşli" en düşük 3°C ve en yüksek 13°C'dir.

Eskişehir'de yarın yağmur var mı?

Eskişehir için yarın yağış beklentisi %21 olarak tahmin edilmektedir.

Eskişehir hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.