Çamlıdere Hava Durumu 15 Günlük

Tarih

Çamlıdere'de 15 Günlük Hava Durumu

Yağ. Ol.
En Düş.
22 Eki Cum
18° Bol güneş ışığı
%0
23 Eki Cmt
19° Parlak güneş ışığı
%0
24 Eki Paz
18° Artan bulutlar
%17
25 Eki Pzt
10° Daha serin
%1
-2°
26 Eki Sal
12° Kısmen güneşli
%0
27 Eki Çar
14° Hafif yağmur
%56
28 Eki Per
16° Bulutların arasından ara ara kendini gösteren güneş
%2
29 Eki Cum
16° Parlak güneş ışığı
%0
30 Eki Cmt
16° Güneşli
%0
31 Eki Paz
17° Hafif yağmur
%54
1 Kas Pzt
17° Çok bulutlu
%25
2 Kas Sal
17° Çok bulutlu
%25
3 Kas Çar
16° Hafif yağmur
%59
4 Kas Per
13° Yağmur ihtimali
%57
5 Kas Cum
14° Yağmur ihtimali
%58
Çamlıdere hava durumu

Ankara ülkemizde dört mevsimin yaşandığı bir bölgededir. Batı ve güney bölgelerinde hava sıcaklıkları biraz daha yüksek iken, doğu ve kuzey bölümlerindeki şehirlerde daha düşüktür. Ülkemizin orta kesimlerinde ise karasal iklim görülür. Karasal iklimin görüldüğü illerden birisi de Ankara'dır. Başkentimiz Ankara'da ülkemiz gibi farklı iklimlerin özelliklerini taşır. Şehrin kuzey kısımlarında Karadeniz iklimi özelliklerinden ötürü yağışlı bir hava hüküm sürer. İç kısımlarında ise daha kurak ve soğuk bir hava vardır. Ankara meteoroloji verilerine göre gece ile gündüz saatleri arasında ısı farkı fazladır. Bu nedenle planlar yapılırken gece ve gündüz hava durumu Ankara için verilere göz atılması gerekir. Sitemizde Ankara hava durumu verilerini gece ve gündüz ısı, yağış, nem oranı şeklinde bulabilirsiniz. Günlük tahminlerin dışında Ankara hava durumu 15 günlük, 30 günlük ya da 90 günlük olarak da gece ve gündüz saatlerine göre verilere ulaşabilirsiniz.

Ankara, ilinde kış ayları çok fazla olmamakla birlikte yağışlıdır. Bu yağışlar semtlere göre değişiklik gösterir. Tuz Gölü'ne doğru ilerledikçe bölgelerdeki yağış miktarında azalma görülür. Genel olarak yıllık 300 mm ile 540 mm arasında yağış meydana gelir. Yağışlar ile birlikte sıcaklıkta da değişim olur. Hava ısısına göre bazen yağmur yağışının ardından kar yağışı başlar. Karın yağması beklenen saatler, günler ve haftalar için gerekli görüldüğünde uyarı verilir ve insanlar özellikte trafikte bu zamanlara dikkat eder.

Başkentimiz olan Ankara'da kışları hava soğuk ve ayazdır. Özellikle gece saatlerinde havanın eksileri gösterdiği görülür. Kışın en düşük sıcaklık -29 dereceyi gösterebilir. Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde hava ılık olarak seyreder. Yaz aylarında ise kentte aşırı sıcaklar ve kuraklık meydana gelir. Yazın belirlenen en yüksek sıcaklık 40 derece civarlarındadır. Kışın en düşük sıcaklığı ile yazın en yüksek sıcaklığı arasında çok fazla ısı farklı vardır. Bu ısı farkı mevsimsel olarak yaşam tarzlarının değişimine yol açar. Burada yaşayan insanlar işlerini ve planlarını mevsimsel ısı değişikliklerine göre yaparlar. Eğer sizde başkente bir gezi düzenlemek ya da başkentte vakit geçirmek isterseniz, plandığınız tarih ile ilgili hava durumu değerlerine mutlaka göz atmalısınız. Güncel bilgilerin yanı sıra geçtiğimiz senelerde yılın aynı dönemlerinde hava olayları ve ısı derecelerini de inceleyip planınızı bu verilere göre yapabilirsiniz.

Ankara ili için günlük, haftalık ve aylık hava durumunu sitemizde bulabilirsiniz. 2 saat ara ile güncellenen sitemizi takip ederek ani hava değişikliklerine karşı bile hazırlıklı olabilirsiniz. Günlük işleriniz için günlük hava durumu Ankara bölümüne göz atabilirsiniz. Yakın gelecekte planlamayı düşündüğünüz tatiliniz için haftalık Ankara hava durumu, uzun vadeli planlarınız için ise 30 günlük ya da 90 günlük hava durumu tahminlerimize göz atabilirsiniz. En güncel ve doğru Ankara hava durumu bilgileri için sitemizin verilerine güvenebilirsiniz.

Çamlıdere'de hava durumu nasıl olacak?

Çamlıdere'de bugün hava durumu; "Bol güneş ışığı" en düşük 4°C ve en yüksek 18°C'dir.

Çamlıdere'de yarın hava durumu nasıl olacak?

Çamlıdere'de yarın hava durumu; "Parlak güneş ışığı" en düşük 5°C ve en yüksek 19°C'dir.

Çamlıdere'de yarın yağmur var mı?

Çamlıdere için yarın yağış beklentisi %0 olarak tahmin edilmektedir.

Çamlıdere hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.