Trabzon Hava Durumu 15 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
18 May Çar
22° Bol güneş ışığı
%0
13°
19 May Per
15° Sağanak Yağışlar
%91
12°
20 May Cum
15° Yer yer sağanaklar
%84
10°
21 May Cmt
16° Bol güneş ışığı
%0
12°
22 May Paz
18° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%1
13°
23 May Pzt
19° Bölgenin bazı kesimlerinde gök gürültülü sağanak yağış
%81
14°
24 May Sal
17° Yağmur geçişleri
%80
12°
25 May Çar
17° Muhtemel sağanak
%59
13°
26 May Per
18° Kısmen güneşli
%7
13°
27 May Cum
19° Yüksek bulutlar arasından görünen güneş
%1
13°
28 May Cmt
20° Kısmen güneşli
%1
13°
29 May Paz
20° Bol güneş ışığı
%0
14°
30 May Pzt
22° Bol güneş ışığı
%0
15°
31 May Sal
21° Kısmen güneşli
%0
14°
1 Haz Çar
21° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%20
16°

Trabzon'da 15 Günlük Hava Durumu

Trabzon Hava Durumu

Hava durumu tahminleri hayatımızın önemli bir parçasıdır. Her gün düzenli olarak takip ettiğimiz bu veriler kimi zaman hava şartlarından kaynaklı sorunların önceden tahmin edilmesinde faydalıdır. Kış aylarında yoğun kar yağışı ya da şiddetli yağmur yağışı beklenen saatlerin belirlenmesi, hava durumu analizleri sonucu ortaya çıkar. Belirlenen bu tarihler ve saatler arasında yola çıkacak olanlar hava şartlarına uygun olarak giyinip kişisel araçları için gerekli tedbirleri alabilirler. Ülkemizde hava durumu tahminleri en doğru şekilde mgm tarafından yapılmaktadır. Bu tahminlerin yapılabilmesi için meteoroloji genel müdürlüğü belirli noktalara istasyonlar kurarak ortamın anlık verilerini alır. Bu alınan verilerin doğru şekilde analiz edilmesi ile varılan sonuçlar medya kuruluşları ya da siteler aracılığı ile duyurulur. Sitemizde yer alan günlük, haftalık, 30 günlük ve 90 günlük hava durumu verileri de mgm tarafından elde edilen sonuçlara göre güncellenmektedir.

Sitemizdeki bu bölümde Trabzon hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Hava durumu tahminlerini günlük olarak alabileceğiniz gibi özel arama ile daha farklı zaman dilimleri için de alabilirsiniz. Örneğin 2 haftalık bir planınız için Trabzon hava durumu 15 günlük veriler şeklinde bir arama ile istediğiniz tarihler arasındaki hava durumu verilerini alabilirsiniz. Bunun dışında aylık ya da 90 günlük yani üç aylık hava durumu verilerine de ulaşabilirsiniz. Şehirdeki genel hava durumu ve iklim özelliklerini ise kısaca aşağıda bulabilirsiniz.

Trabzon, Karadeniz Bölgesi'nde yer alan bir ilimizdir. Dolayısı ile iklim özelliği olarak da Karadeniz iklimi özellikleri gösterir. Karadeniz iklimi özelliklerinde en ön planda olan durum yağışlardır. Kentte her mevsim yağmur yağışı görülür. Bol yağışlı olmasından dolayı bitki örtüsünde ormanlar fazladır. Şehrin 2300 m yüksekliğe kadar ormanlar bulunur. İlin doğu kesimlerinde geniş çay bahçeleri vardır. Trabzon topraklarının % 45’i orman, % 33’ü ekili-dikili alan, geri kalanı çayır ve meralardan oluşur.

Trabzon'da kış ayları yağışlı ve ılıktır. Genel olarak günler yağmur yağışlı geçer. Kentin kuzeyinden güneyine doğru ilerledikçe hava şartları sertleşir. Deniz kıyısına yakın kesimlerde daha ılık bir kış görülürken, içlere doğru yüksek, dağlık kesimlerde daha soğuk kış mevsimi geçer. Kıyı kesimlerde görülen yağmur yağışı, yüksek bölgelerde yerini kar yağışına bırakır. Senenin 140 günü yağışlı geçer. Yıllık yağış miktarı 730 mm ile 1680 mm arasında değişir. En soğuk ayı Şubat ayıdır. Bugüne kadar ölçülen en düşük değer -7,4 olarak ölçülmüştür.

Trabzon'da yaz ayları serin bir iklim görülür. Deniz kıyısına yakın bölgelerde yaz yağmurları görülür. İçleri doğru ilerledikçe bu yağışlar azalır. Yaz aylarında bunaltıcı sıcaklar yoktur. Nemli bir havası olduğu için ferahtır. Gece ile gündüz sıcaklıkları arasında çok fark yoktur. En sıcak ayı Ağustos'tur. Bugüne kadar ölçülmüş olan en yüksek sıcaklık 38,3 derece olarak kayıt edilmiştir. Bahar ve sonbahar aylarında da yağmur yağışları yoğun derecede görülür. Ilık olan bu mevsimlerde gece ve gündüz arasında ısı değeri de çok fazla değildir.

Trabzon hava durumu verilerini günlük ve düzenli olarak sitemiz üzerinden takip edebilirsiniz. Trabzon meteoroloji genel müdürlüğü verilerine göre girişi yapılan bu değerlere göre kendiniz ayarlayabilir, olumsuz hava şartlarına karşı tedbirli olabilirsiniz. Trabzon'da tatil yapmak ya da gezi için plan yaparken ise aylık ve 3 aylık hava durumu verilerinden yararlanabilirsiniz. İstediğiniz zaman dilimi ile ilgili hava durumu verileri, sıcaklık değerleri ve yağış durumu hakkında bilgileri sitemiz üzerinden en doğru şekilde öğrenerek planlarınızı bu verilere göre yapabilirsiniz.

Trabzon'da hava durumu nasıl olacak?

Trabzon'da bugün hava durumu; "Bol güneş ışığı" en düşük 13°C ve en yüksek 22°C'dir.

Trabzon'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Trabzon'da yarın hava durumu; "Sağanak Yağışlar" en düşük 12°C ve en yüksek 15°C'dir.

Trabzon'da yarın yağmur var mı?

Trabzon için yarın yağış beklentisi %91 olarak tahmin edilmektedir.

Trabzon hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.