Bolu Hava Durumu 25 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
5 Eki Çar
16° Yer yer güneşli, ardından hava bulutlanıyor
%40
6 Eki Per
17° Alçak bulutlar
%18
7 Eki Cum
17° Alçak bulutlar
%19
10°
8 Eki Cmt
15° Çoğunlukla geç saatlerde yer yer sağanak yağışlar
%67
9 Eki Paz
15° Alçak bulutlar
%42
10 Eki Pzt
17° Alçak bulutlar
%2
11 Eki Sal
19° Güneşli
%0
12 Eki Çar
21° Güneşli- parçalı bulutlu arası
%0
13 Eki Per
21° Bulutlu ve güneşli
%0
14 Eki Cum
20° Yüksek bulutlar arasından görünen güneş
%4
11°
15 Eki Cmt
18° Kısmen güneşli
%2
16 Eki Paz
17° Hafif yağmur
%55
17 Eki Pzt
18° Bulutlu ve güneşli
%2
18 Eki Sal
17° Çoğunlukla güneşli
%1
10°
19 Eki Çar
14° Kısmen güneşli
%20
20 Eki Per
19° Bulutlu ve güneşli
%25
21 Eki Cum
18° Bulutlu ve güneşli
%25
22 Eki Cmt
18° Kısmen güneşli
%20
23 Eki Paz
18° Bulutlu ve güneşli
%25
24 Eki Pzt
18° Bulutlu ve güneşli
%25
25 Eki Sal
18° Bulutlu ve güneşli
%25
26 Eki Çar
18° Bulutlu ve güneşli
%25
27 Eki Per
17° Kısmen güneşli
%20
28 Eki Cum
17° Çok bulutlu
%25
29 Eki Cmt
16° Zaman zaman bulutlu, zaman zaman güneşli
%20

Bolu'da 25 Günlük Hava Durumu

Bolu Hava Durumu

Bazen günlük işlerimizde, bazen de uzun vadeli planlarımızda hava şartlarından dolayı zor anlar geçirebiliriz. Örneğin aniden bastıran kar yağışında özel aracımızın hazırlıksız olması trafikte zorlanmaya neden olabilir. Ya da yazlık tatil için seçim yaptığınız bölgede o sene mevsim normallerinin dışında hava sıcaklığının düşmesi tatilinizi gönlünüzce geçirmenize engel olabilir. Bu tür durumlar ile karşılaşmamak için plan yaparken ya da günlük olarak hava durumu tahminlerine göz atılması gerekir. Bu tahminlerin güvenilir ve doğru olması da en az hava durumu tahminleri kadar önemlidir. Ülkemizde hava durumu tahminlerinde güvenilir merkez meteoroloj genel müdürlüğü (mgm) dir. Sitemizde de mgm'nin bölgesel verilerinden faydalanılarak hava durumu tahminleri günlük, haftalık, 30 günlük ve 90 günlük olarak verilmektedir.

Sitemiz üzerinden ülkemizde bulunan pek çok ilin hava durumu tahminlerine ulaşabilirsiniz. Günlük hava durumu tahminlerinde 2 saatlik güncelleme süresi olduğundan istediğiniz bölgenin anlık hava durumu verilerini en doğru şekilde alabilirsiniz. Günlük hava durumunun dışında haftalık ya da 30 günlük gibi uzun vadeli tahminlere de ulaşabilirsiniz. Bu bölümde Bolu hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Günlük ve aylık hava durumu tahminlerinin yanında Bolu 15 günlük hava durumu tahminlerine de ulaşabilirsiniz.

Bolu, Karadeniz ve İç Anadolu arasında kalan bir bölgededir. Bu bölgede yer alması şehrin ikliminin de değişiklik göstermesine neden olur. Kentte deniz iklimi ile kara iklimi bir arada yaşanır. Bazı kesimlerde yoğun olarak deniz iklimi özellikleri görülürken bazı kesimlerde kara iklimi hüküm sürer. İklim özelliklerine göre yaz-kış hava sıcaklıkları, yağış miktarı ve mevsime göre alınması gereken önlemler de değişiklik gösterir.

Bolu'da kış mevsimi bölgeye göre değişiklik gösterir. Şehrin kıyı kesimlerinde kışlar ılık geçer. Gece ile gündüz arasında çok fazla ısı farkı yoktur. Deniz ikliminin özelliği olarak yağmur yağışı görülür. Ara ara kar yağışı da olan kıyı kesimlerde yerler çok fazla kar tutmaz. Şehrin iç kesimlerine doğru ilerledikçe ısı düşer. Bolu'nun iç kesimlerinde karasal iklim özelliklerine bağlı olarak soğuk bir hava vardır. Yağmur ve kar yağışı kış aylarında görülür. Kar, kıyı kesimlere göre iç kesimlerde toprak üzerinde daha kalın tabakalı ve daha kalıcıdır. Gece ile gündüz ısı derecesi çok farklıdır. Geceleri daha soğuk olduğu için don tehlikesine karşı tedbirli olmak gerekir.

Bolu'da yaz ayları da kış ayları gibi bölgelere göre değişir. Denize yakın kıyı kesimlerde yazlar serin geçer. İç kesimlere doğru sıcaklık daha fazla artar. Yaz aylarında gece ile gündüz arasında ısı farkı çok fazla değildir. Yazın az miktarda yağmur yağar. Bolu'ya senelik tahminen 535-1084 mm arasında yağmur yağar. Bu yağışların üçte ikisi kış aylarında meydana gelir. En sıcak ayları Temmuz ile Ağustos aylarıdır. Genel olarak sıcaklık, yaz ve kış aylarında + 39,4 °C ile -31,5°C arasında seyreder. Yazın aşırı sıcak günlerde güneşten etkilenmemek için öğle saatlerinde dışarı çıkılmaması önerilir. Şehrin yarıdan fazlası ormanlık alandır. Bu ormanlık alanlarda kestane, kayın, kavak, defne, ıhlamur, dışbudak, karaağaç, gürgen, meşe ağaçları bulunur.

Bolu hava durumu verilerine en güncel şekilde ulaşmak için sitemizden faydalanabilirsiniz. Düzenli aralıklar ile güncellenen sitemizden hava durumu tahminlerini alıp planlarınızı bu tahminlere göre yapabilirsiniz. Aşırı sıcak ya da aşırı soğuklara karşı tedbirlerinizi alarak hava şartlarından kaynaklı sorun yaşama riskini en aza indirebilirsiniz. Düzenli hava durumu tahminlerini alarak uzun vadeli planlarınız ve tatillerinizi de sorunsuz bir şekilde planlayabilirsiniz.

Bolu'da hava durumu nasıl olacak?

Bolu'da bugün hava durumu; "Yer yer güneşli, ardından hava bulutlanıyor" en düşük 8°C ve en yüksek 16°C'dir.

Bolu'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Bolu'da yarın hava durumu; "Alçak bulutlar" en düşük 8°C ve en yüksek 17°C'dir.

Bolu'da yarın yağmur var mı?

Bolu için yarın yağış beklentisi %18 olarak tahmin edilmektedir.

Bolu hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.