Bursa Hava Durumu 30 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
7 Şub Sal
Hafif kar veya hafif kar sağanağı
%82
-3°
8 Şub Çar
Yer yer kar sağanakları
%90
-2°
9 Şub Per
Çok bulutlu
%25
-4°
10 Şub Cum
Çoğunlukla güneşli
%17
-3°
11 Şub Cmt
Yer yer hafif kar sağanakları
%65
-4°
12 Şub Paz
Kısmen güneşli
%1
-3°
13 Şub Pzt
Bulutlu ve güneşli
%1
14 Şub Sal
Parlak güneş ışığı
%0
15 Şub Çar
Bol güneş ışığı
%0
16 Şub Per
Kısmen güneşli
%2
17 Şub Cum
Çoğunlukla güneşli
%0
18 Şub Cmt
13° Bol güneş ışığı
%0
19 Şub Paz
14° Bulutlu ve güneşli
%0
20 Şub Pzt
10° Hafif yağmur
%60
21 Şub Sal
Bulutlu
%25
22 Şub Çar
Kalanı bulutlu
%25
23 Şub Per
Çok bulutlu
%25
24 Şub Cum
Bulutlu ve güneşli
%25
25 Şub Cmt
Artan bulutlar
%25
26 Şub Paz
11° Bulutlu
%25
27 Şub Pzt
13° Bulutların arasından ara ara kendini gösteren güneş
%25
28 Şub Sal
14° Hafif yağmur
%55
1 Mar Çar
14° Bulutlu ve güneşli
%25
2 Mar Per
14° Yağmur
%75
3 Mar Cum
14° Bulutlu ve güneşli
%25
4 Mar Cmt
14° Yağmur geçişleri
%62
5 Mar Paz
13° Kısmen güneşli
%4
6 Mar Pzt
14° Bulutlu ve güneşli
%2
7 Mar Sal
14° Kısmen güneşli
%0
8 Mar Çar
15° Çok bulutlu
%25

Bursa'da 30 Günlük Hava Durumu

Bursa Hava Durumu

Ülkemiz dört mevsimin bir arada yaşandığı iklime sahiptir. Aynı gün içinde bazı bölgelerde kış mevsiminin etkileri görülürken bazı bölgelerde yaz mevsimi yaşanır. Bölgelere göre değişiklik gösteren zaman zaman aynı günün farklı saatlerinde de ortaya çıkar. Havada yaşanabilecek bu değişiklikler meteoroloji genel müdürlüğü tarafından önceden tahmin edilir. Mgm tarafından yapılan bu tahminler, bölge, gün , hafta, saat olarak paylaşılır. Paylaşılan bu hava durumu tahminleri günlük planların yapılmasında önemli rol oynar. Özellikle değişik iklim özelliklerine rastlanılan bölgelerde açık hava projelerinin planlanması, hava durumuna göre yapılır. Sitemizde şehirlere göre 15 günlük, 30 günlük, 90 günlük hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Bu bölümde de Bursa hava durumu hakkında bilgileri sizler ile paylaşacağız.

Hava durumu Bursa tahminlerinde şehirdeki genel hava durumu verilerini bulabilirsiniz. 2 saatlik periyotlar ile güncellenen sitemiz üzerinden günlük sıcaklık, yağış gibi bilgilere ulaşabilirsiniz. Eğer bu şehirde belirli zaman aralıklarında bulunacaksanız, ya da daha ileri tarihlerde planlamanız gereken işleriniz var ise günlük yerine Bursa hava durumu 15 günlük hava tahminlerine göz atmanız gerekir. Sitemizde günlük verilerden 90 günlük verilere kadar Bursa hava durumu tahminleri mevcuttur.

Bursa, Türkiye'nin dördüncü büyük kenti olma özelliğindedir. Kent genelin iklim bölgelere ve bölgelerin özelliklerine göre değişiklik gösterir. Bursa'nın kuzeyinde Kocaeli, Yalova, İstanbul ve Marmara Denizi, güneyinde Kütahya, batısında Balıkesir, doğusunda ise Bilecik, Adapazarı vardır. Komşu illerin genelinde yaşanan iklim, kenti de etkisi altına almış durumdadır. Şehrin kuzeyinde bulunan Marmara Denizi, iklimin daha ılıman olmasını sağlar. Kuzeye yakın yerleşim bölgelerinde Akdeniz iklimi özellikleri görülür. Şehirde güneye gidildikçe yükseklik artar. Artan bu yükseklik beraberinde daha soğuk bir havayı da getirir. Kentin kuzeyinde bulunan Uludağ, yüksekliğinden dolayı kar yağışının yoğun olduğu bir bölgedir. Bu bölgede yaz kış kayak sporu yapılır. Ancak kış aylarında daha yoğun şekide kayak turizmi yapılır. Ülkemizin dışında bu bölgeye yurt dışından da turistler gelmektedir. Kuzeyden gelen Marmara iklimi ve güneydeki Uludağ iklimi şehrin genel hava durumun belirler.

Bursa'da kış ayları güneyde yağışlı ve ılık, kuzeyde ise karlı ve soğuk geçer. Özellikle yüksek bölgelerde hava ısısı daha fazla düşer ve bu da kar yağışını beraberinde getirir. En soğuk günleri Şubat aylarındadır. Yerleşimin daha fazla olduğu kuzey bölgelerinde ise yağışlı ve yağmur ile birlikte ılıyan bir hava vardır. Şehir ortalama olarak 700 mm yağış alan bir bölgededir. Bursa'nın yaz aylarında ise kuzeyde daha yoğun sıcaklık hissedilir. Güney bölümlerindeki dağlık kesimlerde yazın aşırı sıcaklar olmaz. Kentin en sıcak günleri Temmuz ile Eylül ayları arasında yaşanır.

Bursa aşırı yağış alan ya da çok yoğun kar yağışı olan bir bölgede değildir. Ancak kesim kesim değişen iklim özellikleri kentte zaman zaman beklenmedik hava olayları yaşanmasına neden olur. Sabah çok güneşi iken öğleden sonra birden bire yağmur yağışı yaşanabilir. Bu tür durumlarda zorluk yaşamamak için düzenli olarak tahmini hava durumu kontrol edilmelidir. Evden dışarı çıkmadan hazırlık yaparken en güncek hava durumu bilgilerine göz atılmasında fayda vardır. Sitemiz bu konuda en güncel ve en güvenilir bilgilere ulaşabileceğiniz bir alandır. Bursa şehrinde gün içinde yaşanacak hava olaylarının yanı sıra 15 günlük, 30 günlük ve 90 günlük süreler için de hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Şehir ile ilgili ihtiyacınız olan zaman dilimine uygun hava tahminlerine göre planlarınızı yaparak oluşabilecek sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Bursa'da hava durumu nasıl olacak?

Bursa'da bugün hava durumu; "Hafif kar veya hafif kar sağanağı" en düşük -3°C ve en yüksek C'dir.

Bursa'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Bursa'da yarın hava durumu; "Yer yer kar sağanakları" en düşük -2°C ve en yüksek 2°C'dir.

Bursa'da yarın yağmur var mı?

Bursa için yarın yağış beklentisi %90 olarak tahmin edilmektedir.

Bursa hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.