Denizli Denizli Hava Durumu 5 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
8 Şub Çar
Kısmen güneşli
%1
-7°
9 Şub Per
Güneşli
%1
-8°
10 Şub Cum
Parlak güneş ışığı
%1
-7°
11 Şub Cmt
Parlak güneş ışığı
%0
-6°
12 Şub Paz
Bol güneş ışığı
%1
-4°

Denizli Denizli'de 5 Günlük Hava Durumu

Denizli Hava Durumu

Türkiye, bulunduğu konum bakımından dört mevsimin yaşandığı bir ülkedir. Sıcaklıkların mevsimlere ve bulunulan bölgeye göre değişiklik gösterdiği ülkemizde hava durumu tahminleri en doğru şekilde meteoroloji genel müdürlüğü tarafından yapılıyor. Sitemizde de mgm tarafından verilen bilgiler düzenli olarak yayınlanmaktadır. Ülke genelinde merak ettiğiniz günlük, haftalık, 30 günlük hava durumu tahminlerini ilgili bölümlerimizden edinebilirsiniz. Hem günlük, hem uzun vadeli planlarınızda yardımcı olmak için sitemizdeki bilgiler 2 saat ara ile güncellenmektedir. Siz de bu güncel bilgilerden faydalanarak planlarınızı hava şartlarına uygun olarak yapabilirsiniz.

Denizli'ye ait hava durumu tahminlerini bu bölümde bulabilirsiniz. Bu bölümde isterseniz Denizli meteoroloji bilgilerinin tamamını bulabilirsiniz. İsterseniz de sadece merak ettiğiniz zaman dilimi içinde gerçekleşecek olan hava olayları ve ısı derecelerini inceleyebilirsiniz. bir kaç hafta içerisinde yapacağınız işlerinizi planlarken yazın sıcak günlerini ya da kışın yağışlı günlerini öğrenmek için Denizli hava durumu 15 günlük verilerine göz atabilirsiniz. Daha uzun süreli planlar yapmak içinse 30 ya da 90 günlük hava durumu tahmini verilerini inceleyebilirsiniz. Yaptığınız incelemeler ile elde ettiğiniz bilgiler her mevsimin kendine göre olan zorluklarını aşmanız için klavuz olacaktır.

Denizli, Akdeniz Bölgesi ile Ege Bölgesi'nin birleştiği bölümde yer alan bir ildir. Bu özelliğinden dolayı yer yer Ege, yer yer de Akdeniz iklimi özellikleri gösterir. İl, genel olarak komşu illerin de ikliminden etkilenir. Muğla'dan nemi, Afyon'dan soğuğu, Aydın'dan sıcağı alır. Yazları sıcak, kışları yer yer soğuk bir iklimi vardır. Denizli ilinde dağlar Ege Denizi'ne doğru uzanır. Bu özelliğinden dolayı ilin iç kesimlerinde de deniz etkisi görülür.

Denizli'de kışları yer yer soğuk ve yağışlıdır. İlin merkezinde kış ayları aşırı soğuk geçmez. Nadiren kar yağışı olur. Genelde yağışlar yağmur şeklindedir ve hava daha ılımandır. Şehrin Afyon kesimlerine yakın bölgeleri daha soğuktur. Karasal iklim özellikleri gösteren bu kesimlerde, kar yağışı daha fazladır. En soğuk ayları Aralık, Ocak aylarıdır. Kış aylarında ölçülen en düşük ısı derecesi -10 derecedir.

Denizli'de yaz ayları ise sıcak geçer. Ege Denizi'nden esen ılık rüzgarlar kentin iç kesimlerine kadar eser. Bu rüzgar yazın aşırı sıcaklarda biraz serinlemeyi sağlar. Kentte yapılan ölçümlerde en yüksek derece 42 dereceye kadar çıkmıştır. Kent genelinde akşamları ile gündüzleri arasında aşırı sıcaklık farkı yoktur. Yağışlar, kış ve bahar aylarında gerçekleşir. Genel olarak yıllık ortalama 547 milimetre yağmur yağışı olur. Yaz mevsiminden kış mevsimine geçiş ya da kış mevsiminden yaz mevsimine geçiş kademeli şekilde olur. Bir anda keskin hava geçişleri Denizli için söz konusu değildir.

Denizli iklimine bağlı olarak bitki örtüsü de Akdeniz ve Ege bitki örtüsünün karmasıdır. Ege kıyılarına yakın bölümlerde Ege bitkileri görülür. Daha güney kesimlerinde ise Akdeniz ikliminin özelliklerine bağlı olarak ortaya çıkan bodur makiler vardır. Ormanlarında genel olarak kızılçam, karaçam, sedir, ardıç, meşe, kayın ve dişbudak gibi ağaçlar bulunur.

Denizli ili ilgili hava durumu tahminlerinin tamamını bu bölümde bulabilirsiniz. Mgm verilerine göre güncellenen bilgiler, en doğru şekilde planlarınızı yapmanıza olanak tanır. Şehre ilk kez ziyarette bulanacaksanız, yukarıda verdiğimiz genel iklim özelliklerine de göz atmanızı öneririz. Bu bilgiler, şehrin mevsimlere göre sıcaklığı ve yağış durumunu tahmin etmek için önemlidir. Daha detaylı bilgi almak içinse istediğiniz zaman aralığını girerek Denizli hava durumu tahminlerine göz atabilirsiniz.

Denizli Denizli'de hava durumu nasıl olacak?

Denizli Denizli'de bugün hava durumu; "Kısmen güneşli" en düşük -7°C ve en yüksek C'dir.

Denizli Denizli'de yarın hava durumu nasıl olacak?

Denizli Denizli'de yarın hava durumu; "Güneşli" en düşük -8°C ve en yüksek 4°C'dir.

Denizli Denizli'de yarın yağmur var mı?

Denizli Denizli için yarın yağış beklentisi %1 olarak tahmin edilmektedir.

Denizli Denizli hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.