Giresun Hava Durumu 15 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
21 May Cmt
20° Daha sıcak
%0
15°
22 May Paz
22° Güneşli
%1
15°
23 May Pzt
19° Daha serin
%70
14°
24 May Sal
17° Hafif yağmur
%75
11°
25 May Çar
18° Alçak bulutlar
%8
10°
26 May Per
20° Güneşli
%0
13°
27 May Cum
23° Daha sıcak
%0
16°
28 May Cmt
27° Kısmen güneşli
%0
20°
29 May Paz
28° Çoğunlukla güneşli
%0
21°
30 May Pzt
23° Güneşli
%2
14°
31 May Sal
24° Kısmen güneşli
%6
14°
1 Haz Çar
23° Bulutlu ve güneşli
%25
14°
2 Haz Per
23° Yağmur geçişleri
%88
14°
3 Haz Cum
23° Bulutlu ve güneşli
%25
17°
4 Haz Cmt
22° Kısmen güneşli
%20
17°

Giresun'da 15 Günlük Hava Durumu

Giresun Hava Durumu

Günlük hayatımızı olumlu ya da olumsuz yönde etkileyen faktörlerden bir tanesi hava durumudur. Günlük olarak merakla takip ettiğimiz bu verilerin doğru ve güncel olması önemldiir. Bunun nedeni, alınan verilere göre planların yapılıyor olmasıdır. Örneğin dışarıda uzun süre geçireceğiniz bir gün ile ilgili hava durumu verilerinde güneşli ibaresini gördüğünüzde yanınıza şemsiye almasınız. Ancak bu veri doğru değilse ve gerçekte yağmurla karşılaşırsanız hazırlıksız yakalandığınızdan dolayı ıslanabilirsiniz. Buna benzer şekilde sorunlar yaşamamak için mutlaka güvenilir yerlerden hava durumu verilerini takip etmeniz gerekir. Türkiye'de en doğru hava durumu verileri meteoloji genel müdürlüğü tarafından paylaşılan verilerdir. Türkiye'nin her ilinde değişik bölgelerde kurulmuş mgm istasyonlarının aldığı veriler ve bunların analizi ile elde edilen sonuçları sitemizde bulabilirsiniz.

Giresun hava durumu verilerine bu bölümden ulaşabilirsiniz. Düzenli aralıklar ile güncelenen günlük hava durumu tahminlerinin dışında Giresun hava durumu 15 günlük verileri ya da aylık, 3 aylık verilere de buradan ulaşabilirsiniz. Günlük planlamaları yaparken o günlük ya da ertesi günlük hava durumu verilerine göz atmanız yeterli olabilir. Ancak uzun süreli bir plan yapmak isterseniz bu veriler size yeterli gelmeyebilir. Gelecek günlerde ya da uzun süreli planlar yapmak için 30 günlük ve 90 günlük hava durumu verilerinden faydalanabilirsiniz. Bu verileri kullanarak kentte bulunacağınız süre içerisinde neler giyebileceğinize karar verebilir, ihtiyacınız olabilecek bütün eşyaları alabilirsiniz.

Giresun'da genel olarak iklim iki farklı şekilde görülür. Kentin kıyı kesimleri ile iç kesimleri arasında iklim değişikliği görülür. Karadeniz'e bakan kıyı kesimleri ılık ve yağışlıdır. Daha iç kesimlerde ise ısı daha düşüktür. Yağışlar da aynı şekilde iç kesimlerde daha düşüktür. Giresun kıyıları bol yağış alma özelliğindedir. Rize kıyılarından sonra Türkiye'nin en çok yağış alan ikinci kıyı kesimlerine sahiptir. Bu özelliğinden dolayı bitki örtüsü de gelişmiştir. Şehrin her yeri yemyeşildir. Arazinin sadece yüzde 7'lik kısmı tarıma elverişli değildir. Diğer kısımlarda ziraat yapılabilir. Giresun'un % 38’i ormanlarla % 27’si çayır ve meralarla kaplıdır. Ormanlarında fındık, kestâne, akasya, gürgen, meşe, ıhlamur, dışbudak, karaağaç, akçaağaç ve çeşitli meyve ağaçları bulunur.

Giresun'da kış ayları kıyı kesimleri ve iç kesimlerde farklı şekilde görülür. Kıyı kesimlerde bol yağışlı ve ılıman bir hava vardır. İç kesimlerde ve Giresun dağlarının güney kesimlerinde ise daha soğuk ve sert bir kış mevsimi hüküm sürer. Kentte sıcaklık çok fazla düşmez. Gece ile gündüz arasındaki ısı farkı fazla değildir.

Giresun'da yaz mevsimi de kıyı ve iç kesimlerde değişiktir. Kıyı kesimlerde yaz aylarında da yağışlar görülür. Bu yağışlar havanın daha serin olmasını ve yumuşamasını sağlar. İç kesimlere gidildikçe yağışlar azalır. Kıyı kesimlerdeki sıcak ve nemli hava yerini sıcak ve kurak havaya bırakır. Gece ile gündüz arasında fazla ısı farkı yoktur. Aynı şekilde mevsimler arasında da çok fazla ısı farkı yoktur. Kentte genel olarak +9,8°C ile +37,3°C arasında ısı seyreder. Giresun Türkiye'nin yeşil illerinden birisidir. Ilıman iklimi, yeşil bitki örtüsü ile gezilip görülücek, tatil yapılabilecek yerleşim yerlerinden birisidir. Bol oksijenli havası sayesinde dinlenme sağlar. Özellikle büyük şehirlerde kalabalık içinde yaşayanlar için güzel bir kafa dinleme yeridir. Şehirde tatil planı yapmak isterseniz ilk olarak hava durumu tahminlerine göz atmanız gerekir. Planladığınız tarihler arasında Giresun hava durumu verilerindeki bilgilere göre konaklama yerlerini seçebilir, bavulunuzda gerekli eşyaları bu verilere göre koyabilirsiniz.

Giresun'da hava durumu nasıl olacak?

Giresun'da bugün hava durumu; "Daha sıcak" en düşük 15°C ve en yüksek 20°C'dir.

Giresun'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Giresun'da yarın hava durumu; "Güneşli" en düşük 15°C ve en yüksek 22°C'dir.

Giresun'da yarın yağmur var mı?

Giresun için yarın yağış beklentisi %1 olarak tahmin edilmektedir.

Giresun hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.