İzmir Hava Durumu 25 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
8 Ara Per
17° Muhtemel sağanak
%40
12°
9 Ara Cum
20° Yüksek bulutlar arasından görünen güneş
%14
14°
10 Ara Cmt
19° Bulutlu
%25
15°
11 Ara Paz
19° Yağmur geçişleri
%91
15°
12 Ara Pzt
19° Bulutlu ve güneşli
%48
13°
13 Ara Sal
17° Hafif yağmur
%57
14 Ara Çar
11° Daha serin
%0
15 Ara Per
19° Yer yer sağanaklar
%75
16°
16 Ara Cum
16° Yer yer sağanaklar
%63
12°
17 Ara Cmt
19° Yağmur
%75
11°
18 Ara Paz
15° Yağmur geçişleri
%70
19 Ara Pzt
Hafif yağmur
%60
20 Ara Sal
Zaman zaman bulutlu, zaman zaman güneşli
%0
21 Ara Çar
14° Çok bulutlu
%25
22 Ara Per
15° Artan bulutlar
%25
23 Ara Cum
14° Artan bulutlar
%25
24 Ara Cmt
15° Bulutlu
%25
25 Ara Paz
14° Çok bulutlu
%25
26 Ara Pzt
14° Yağmur geçişleri
%61
10°
27 Ara Sal
14° Yer yer sağanaklar
%60
28 Ara Çar
14° Hafif yağmur
%55
10°
29 Ara Per
15° Bulutlu ve güneşli
%25
30 Ara Cum
15° Kısmen güneşli
%25
31 Ara Cmt
15° Bol güneş ışığı
%5
1 Oca Paz
14° Bulutlu
%25

İzmir'de 25 Günlük Hava Durumu

İzmir Hava Durumu

Hava durumu, bir bölgede belirli zaman aralıklarında hava katmanında yaşanan olaylar anlamına gelir. Havada yaşanan bu olayların analiz edilmesi ve insanlar üzerindeki etkileri bölgesel olarak meteoroloji genel müdürlüğü (mgm) tarafından en doğru şekilde yansıtılır. Bölgenin genel iklim özellikleri, yakın zamanda yaşanan doğa olayları ve geçmiş senelerden alınan verilerin birleştirilmesi ile hava durumu tahminleri yapılır. Bu tahminler günlük, haftalık, aylık ya da 30 günlük, 90 günlük gibi periyotlar ile yansıtılır. 2 saat ara ile güncellenen sitemizde de bu zaman dilimlerine uygun hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Diğer şehirlerin olduğu gibi İzmir hava durumu tahminlerini de en doğru ve güncel olarak bu bölümde bulabilirsiniz.

İzmir meteoroloji bilgilerini incelerken şehir ile ilgili yapılan bütün tahminlere göz atabilir ya da sadece sizi ilgilendiren zaman dilimlerindeki hava durumuna bakabilirsiniz. Örneğin iki hafta süre ile bu kente gidecekseniz yanınıza almanız gerekenleri İzmir hava durumu 15 günlük zaman dilimi içindeki hava tahminlerine göre belirleyebilirsiniz. Benzer şekilde daha uzun süreli planlar yapmak için 30 günlük ya da 90 günlük İzmir hava durumu tahminlerine göz atmanız gerekir.

İzmir, Ege Bölgesi kıyılarında bulunan bir şehirdir. Ülkemizin gelişmişlik bakımından büyük şehirleri arasında yer alır. Yılın belirli dönemlerinde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan şehir, ılıman bir iklime sahiptir. Genel olarak Akdeniz iklimi özellikleri gösterir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan bir şehirdir. Yazın en yüksek sıcaklık 42 dereceyi bulabilir, kışın en düşük sıcaklık ise -8 derece civarlarında olabilir.

İzmir'de kış ayları yağışlı geçer. Yağış, şehrin bazı bölümlerinde daha fazla bazı bölümlerinde daha azdır. Bölgelere göre yıllık yağış miktarı 700-1000 mm arasında değişiklik gösterir. Sıcaklık çok düşmediği için kar yağışı çok azdır. Hatta İzmir'in bazı kesimlerinde uzun yıllardır kar yağışı görülmemiştir. Kışın şehirdeki eksi dereceli gün sayısı çok azdır. Gece ile gündüz, kara ile deniz arasında ısı farklılığı vardır.

İzmir'de yaz ayları ise çok sıcak geçer. Şehirde sıcaklık 40 dereceyi bulabilir. Yazın yağmur yağışı olmaz. Şehirdeki en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda gece bile sıcaklık yüksektir. İzmir'in kıyı kesimlerinde deniz ile kara arasındaki ısı farklılığından dolayı imbat adı verilen esintiler olur. Bu esintiler İzmir'e özeldir. Ve sıcak günlerde biraz olsun serinlemeyi sağlar.

Kışın aşırı soğukların ve karın görünmediği, yazın da hafif esintilerin olduğu İzmir, iklimi bakımından şanslı bir kenttir. Şehir genelinde her mevsim yaşam kolaydır. Hava şartlarından dolayı aksayan günlük işler ya da trafik sorunu kentte görülmez. Bitki örtüsü yaz kış yeşil olan İzmir'de sebze ve meyve yetiştiriciliği de gelişmiştir. Tarıma elverişsiz toprak sadece %2 civarındadır. Büyük ağaçlarla kaplı ormanlar mevcuttur. Bu ormanlarda genel olarak kızılçam, çam, fıstık çamı, selvi, zeytin ağaçları bulunur. Şehrin bazı kesimlerinde ise turizm gelişmiş durumdadır. Sakin, ılık denizi, deniz sporlarını yapmak için elverişlidir. Hem spor yapmak, hem eğlenmek için yaz tatilinde İzmir tercih edilebilir.

İzmir hava durumu hakkında güncel ve doğru bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak farklı zaman dilimlerinde şehirdeki ısı derecesi, yağış miktarı ve olası diğer hava olayları hakkında bilgiler için İzmir hava durumu bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Bölümde yer alan bilgilerden faydalanarak tatil, gezi, iş planlarınızı hava durumuna göre yapabilirsiniz.

İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de bugün hava durumu; "Muhtemel sağanak" en düşük 12°C ve en yüksek 17°C'dir.

İzmir'de yarın hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de yarın hava durumu; "Yüksek bulutlar arasından görünen güneş" en düşük 14°C ve en yüksek 20°C'dir.

İzmir'de yarın yağmur var mı?

İzmir için yarın yağış beklentisi %14 olarak tahmin edilmektedir.

İzmir hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.