İzmir Hava Durumu 25 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
27 Oca Per
Güneşli
%1
-2°
28 Oca Cum
11° Bol güneş ışığı
%3
29 Oca Cmt
10° Bulutlu
%25
30 Oca Paz
11° Bulutlu
%25
31 Oca Pzt
11° Güneşli
%1
1 Şub Sal
11° Yağmur ve çisenti
%85
2 Şub Çar
12° Yağmur
%94
3 Şub Per
12° Yağmur geçişleri
%88
4 Şub Cum
11° Güneşli
%0
5 Şub Cmt
12° Kısmen güneşli
%1
6 Şub Paz
12° Çoğunlukla güneşli
%0
7 Şub Pzt
13° Kısmen güneşli
%0
8 Şub Sal
13° Çok bulutlu
%3
9 Şub Çar
12° Çoğunlukla güneşli
%0
10 Şub Per
13° Bulutlu
%25
11 Şub Cum
13° Bulutlu
%25
12 Şub Cmt
14° Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar
%83
13 Şub Paz
13° Kısmen güneşli
%25
14 Şub Pzt
10° Bol güneş ışığı
%5
15 Şub Sal
10° Çoğunlukla güneşli
%20
16 Şub Çar
12° Yağmur
%94
17 Şub Per
11° Bulutlu ve güneşli
%20
18 Şub Cum
10° Bulutlu
%25
19 Şub Cmt
10° Çoğunlukla güneşli
%20
20 Şub Paz
11° Hafif yağmur
%58

İzmir'de 25 Günlük Hava Durumu

İzmir hava durumu

İzmir Hava Durumu

Hava durumu, bir bölgede belirli zaman aralıklarında hava katmanında yaşanan olaylar anlamına gelir. Havada yaşanan bu olayların analiz edilmesi ve insanlar üzerindeki etkileri bölgesel olarak meteoroloji genel müdürlüğü (mgm) tarafından en doğru şekilde yansıtılır. Bölgenin genel iklim özellikleri, yakın zamanda yaşanan doğa olayları ve geçmiş senelerden alınan verilerin birleştirilmesi ile hava durumu tahminleri yapılır. Bu tahminler günlük, haftalık, aylık ya da 30 günlük, 90 günlük gibi periyotlar ile yansıtılır. 2 saat ara ile güncellenen sitemizde de bu zaman dilimlerine uygun hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Diğer şehirlerin olduğu gibi İzmir hava durumu tahminlerini de en doğru ve güncel olarak bu bölümde bulabilirsiniz.

İzmir meteoroloji bilgilerini incelerken şehir ile ilgili yapılan bütün tahminlere göz atabilir ya da sadece sizi ilgilendiren zaman dilimlerindeki hava durumuna bakabilirsiniz. Örneğin iki hafta süre ile bu kente gidecekseniz yanınıza almanız gerekenleri İzmir hava durumu 15 günlük zaman dilimi içindeki hava tahminlerine göre belirleyebilirsiniz. Benzer şekilde daha uzun süreli planlar yapmak için 30 günlük ya da 90 günlük İzmir hava durumu tahminlerine göz atmanız gerekir.

İzmir, Ege Bölgesi kıyılarında bulunan bir şehirdir. Ülkemizin gelişmişlik bakımından büyük şehirleri arasında yer alır. Yılın belirli dönemlerinde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan şehir, ılıman bir iklime sahiptir. Genel olarak Akdeniz iklimi özellikleri gösterir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan bir şehirdir. Yazın en yüksek sıcaklık 42 dereceyi bulabilir, kışın en düşük sıcaklık ise -8 derece civarlarında olabilir.

İzmir'de kış ayları yağışlı geçer. Yağış, şehrin bazı bölümlerinde daha fazla bazı bölümlerinde daha azdır. Bölgelere göre yıllık yağış miktarı 700-1000 mm arasında değişiklik gösterir. Sıcaklık çok düşmediği için kar yağışı çok azdır. Hatta İzmir'in bazı kesimlerinde uzun yıllardır kar yağışı görülmemiştir. Kışın şehirdeki eksi dereceli gün sayısı çok azdır. Gece ile gündüz, kara ile deniz arasında ısı farklılığı vardır.

İzmir'de yaz ayları ise çok sıcak geçer. Şehirde sıcaklık 40 dereceyi bulabilir. Yazın yağmur yağışı olmaz. Şehirdeki en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda gece bile sıcaklık yüksektir. İzmir'in kıyı kesimlerinde deniz ile kara arasındaki ısı farklılığından dolayı imbat adı verilen esintiler olur. Bu esintiler İzmir'e özeldir. Ve sıcak günlerde biraz olsun serinlemeyi sağlar.

Kışın aşırı soğukların ve karın görünmediği, yazın da hafif esintilerin olduğu İzmir, iklimi bakımından şanslı bir kenttir. Şehir genelinde her mevsim yaşam kolaydır. Hava şartlarından dolayı aksayan günlük işler ya da trafik sorunu kentte görülmez. Bitki örtüsü yaz kış yeşil olan İzmir'de sebze ve meyve yetiştiriciliği de gelişmiştir. Tarıma elverişsiz toprak sadece %2 civarındadır. Büyük ağaçlarla kaplı ormanlar mevcuttur. Bu ormanlarda genel olarak kızılçam, çam, fıstık çamı, selvi, zeytin ağaçları bulunur. Şehrin bazı kesimlerinde ise turizm gelişmiş durumdadır. Sakin, ılık denizi, deniz sporlarını yapmak için elverişlidir. Hem spor yapmak, hem eğlenmek için yaz tatilinde İzmir tercih edilebilir.

İzmir hava durumu hakkında güncel ve doğru bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak farklı zaman dilimlerinde şehirdeki ısı derecesi, yağış miktarı ve olası diğer hava olayları hakkında bilgiler için İzmir hava durumu bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Bölümde yer alan bilgilerden faydalanarak tatil, gezi, iş planlarınızı hava durumuna göre yapabilirsiniz.

İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de bugün hava durumu; "Güneşli" en düşük -2°C ve en yüksek C'dir.

İzmir'de yarın hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de yarın hava durumu; "Bol güneş ışığı" en düşük 0°C ve en yüksek 11°C'dir.

İzmir'de yarın yağmur var mı?

İzmir için yarın yağış beklentisi %3 olarak tahmin edilmektedir.

İzmir hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.