İzmir Hava Durumu 30 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
6 Şub Pzt
Rüzgarlı
%16
7 Şub Sal
Bulutlu ve güneşli
%10
-1°
8 Şub Çar
Kısmen güneşli
%1
9 Şub Per
Bulutlu bir başlangıcın ardından geri dönen güneş
%2
-1°
10 Şub Cum
Parlak güneş ışığı
%0
-1°
11 Şub Cmt
11° Parlak güneş ışığı
%0
12 Şub Paz
Parlak güneş ışığı
%0
-1°
13 Şub Pzt
13° Parlak güneş ışığı
%0
14 Şub Sal
12° Güneşli
%0
15 Şub Çar
15° Çoğunlukla güneşli
%0
16 Şub Per
14° Kısmen güneşli
%0
17 Şub Cum
14° Bulutlu
%9
18 Şub Cmt
13° Yağmur geçişleri
%62
19 Şub Paz
14° Hafif yağmur
%59
20 Şub Pzt
14° Yağmur
%65
21 Şub Sal
13° Kalanı bulutlu
%25
22 Şub Çar
13° Bulutlu ve güneşli
%25
23 Şub Per
13° Kısmen güneşli
%20
24 Şub Cum
11° Bulutlu ve güneşli
%25
25 Şub Cmt
12° Bulutlu
%25
26 Şub Paz
14° Bulutlu
%25
27 Şub Pzt
13° Hafif yağmur
%55
28 Şub Sal
15° Bulutlu
%25
1 Mar Çar
15° Hafif yağmur
%55
2 Mar Per
15° Kalanı bulutlu
%25
3 Mar Cum
17° Kısmen güneşli
%25
4 Mar Cmt
16° Hafif yağmur
%58
5 Mar Paz
15° Kısmen güneşli
%3
6 Mar Pzt
16° Zaman zaman bulutlu, zaman zaman güneşli
%25
7 Mar Sal
17° Kısmen güneşli
%0

İzmir'de 30 Günlük Hava Durumu

İzmir Hava Durumu

Hava durumu, bir bölgede belirli zaman aralıklarında hava katmanında yaşanan olaylar anlamına gelir. Havada yaşanan bu olayların analiz edilmesi ve insanlar üzerindeki etkileri bölgesel olarak meteoroloji genel müdürlüğü (mgm) tarafından en doğru şekilde yansıtılır. Bölgenin genel iklim özellikleri, yakın zamanda yaşanan doğa olayları ve geçmiş senelerden alınan verilerin birleştirilmesi ile hava durumu tahminleri yapılır. Bu tahminler günlük, haftalık, aylık ya da 30 günlük, 90 günlük gibi periyotlar ile yansıtılır. 2 saat ara ile güncellenen sitemizde de bu zaman dilimlerine uygun hava durumu tahminlerini bulabilirsiniz. Diğer şehirlerin olduğu gibi İzmir hava durumu tahminlerini de en doğru ve güncel olarak bu bölümde bulabilirsiniz.

İzmir meteoroloji bilgilerini incelerken şehir ile ilgili yapılan bütün tahminlere göz atabilir ya da sadece sizi ilgilendiren zaman dilimlerindeki hava durumuna bakabilirsiniz. Örneğin iki hafta süre ile bu kente gidecekseniz yanınıza almanız gerekenleri İzmir hava durumu 15 günlük zaman dilimi içindeki hava tahminlerine göre belirleyebilirsiniz. Benzer şekilde daha uzun süreli planlar yapmak için 30 günlük ya da 90 günlük İzmir hava durumu tahminlerine göz atmanız gerekir.

İzmir, Ege Bölgesi kıyılarında bulunan bir şehirdir. Ülkemizin gelişmişlik bakımından büyük şehirleri arasında yer alır. Yılın belirli dönemlerinde yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapan şehir, ılıman bir iklime sahiptir. Genel olarak Akdeniz iklimi özellikleri gösterir. Yazları sıcak ve kurak, kışları ılık ve yağışlı olan bir şehirdir. Yazın en yüksek sıcaklık 42 dereceyi bulabilir, kışın en düşük sıcaklık ise -8 derece civarlarında olabilir.

İzmir'de kış ayları yağışlı geçer. Yağış, şehrin bazı bölümlerinde daha fazla bazı bölümlerinde daha azdır. Bölgelere göre yıllık yağış miktarı 700-1000 mm arasında değişiklik gösterir. Sıcaklık çok düşmediği için kar yağışı çok azdır. Hatta İzmir'in bazı kesimlerinde uzun yıllardır kar yağışı görülmemiştir. Kışın şehirdeki eksi dereceli gün sayısı çok azdır. Gece ile gündüz, kara ile deniz arasında ısı farklılığı vardır.

İzmir'de yaz ayları ise çok sıcak geçer. Şehirde sıcaklık 40 dereceyi bulabilir. Yazın yağmur yağışı olmaz. Şehirdeki en sıcak aylar Temmuz ve Ağustos aylarıdır. Bu aylarda gece bile sıcaklık yüksektir. İzmir'in kıyı kesimlerinde deniz ile kara arasındaki ısı farklılığından dolayı imbat adı verilen esintiler olur. Bu esintiler İzmir'e özeldir. Ve sıcak günlerde biraz olsun serinlemeyi sağlar.

Kışın aşırı soğukların ve karın görünmediği, yazın da hafif esintilerin olduğu İzmir, iklimi bakımından şanslı bir kenttir. Şehir genelinde her mevsim yaşam kolaydır. Hava şartlarından dolayı aksayan günlük işler ya da trafik sorunu kentte görülmez. Bitki örtüsü yaz kış yeşil olan İzmir'de sebze ve meyve yetiştiriciliği de gelişmiştir. Tarıma elverişsiz toprak sadece %2 civarındadır. Büyük ağaçlarla kaplı ormanlar mevcuttur. Bu ormanlarda genel olarak kızılçam, çam, fıstık çamı, selvi, zeytin ağaçları bulunur. Şehrin bazı kesimlerinde ise turizm gelişmiş durumdadır. Sakin, ılık denizi, deniz sporlarını yapmak için elverişlidir. Hem spor yapmak, hem eğlenmek için yaz tatilinde İzmir tercih edilebilir.

İzmir hava durumu hakkında güncel ve doğru bilgilere sitemizden ulaşabilirsiniz. Günlük, haftalık ve aylık olarak farklı zaman dilimlerinde şehirdeki ısı derecesi, yağış miktarı ve olası diğer hava olayları hakkında bilgiler için İzmir hava durumu bölümümüzü inceleyebilirsiniz. Bölümde yer alan bilgilerden faydalanarak tatil, gezi, iş planlarınızı hava durumuna göre yapabilirsiniz.

İzmir'de hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de bugün hava durumu; "Rüzgarlı" en düşük 2°C ve en yüksek C'dir.

İzmir'de yarın hava durumu nasıl olacak?

İzmir'de yarın hava durumu; "Bulutlu ve güneşli" en düşük -1°C ve en yüksek 6°C'dir.

İzmir'de yarın yağmur var mı?

İzmir için yarın yağış beklentisi %10 olarak tahmin edilmektedir.

İzmir hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.