diyarbakır hava durumu 15 günlük

hava Cumartesi gecesi geç saatlerde ile Pazar akşamı arasında yağmurlu hava bekleniyor...

Tarih
Hava
Yağış
Gündüz
Gece
19 Nis Bugün
Yer yer sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar
15°
20 Nis Cmt
Sağanak yağış veya gök gürültülü sağanak yağış
14°
21 Nis Paz
Aralıklı yağış
10°
22 Nis Pzt
Çok bulutlu sonrası güneş
15°
23 Nis Sal
Parçalı bulutlu
16°
24 Nis Çar
Çok Bulutlu
18°
25 Nis Per
Güneşli
19°
26 Nis Cum
Güneşli
19°
27 Nis Cmt
Güneşli
20°
28 Nis Paz
Bol Güneşli
22°
29 Nis Pzt
Güneşli
25°
11°
30 Nis Sal
Çoğunlukla güneşli
25°
11°
1 May Çar
Çoğunlukla güneşli
26°
11°
2 May Per
Yağmur ve gök gürültülü sağanak yağış geçişleri
25°
10°
3 May Cum
Az bulutlu ve güneşli
21°

Diyarbakır Hava Durumu

Güneydoğu Anadolu bölgemizde bulunan Diyarbakır, sert bir iklimi aynı zamanda da ılıman bir iklimi bünyesinde barındıran büyükşehirlerimizden birisi. Özellikle büyükşehir statüsünde olduğundan 1 milyona yakın da nüfusuyla dikkat çekmektedir. Bununla birlikte şehirde yaşayan kişilerin hava durumu bilgisine ulaşması ise sitemiz üzerinden yapılabilir.

Diyarbakır hava durumu özellikle saatlik, günlük ve haftalık şekilde sitemizden kesintisiz olarak sunulmaktadır. Diyarbakır genel olarak hava durumunun dengeli olduğu bir şehrimiz olduğu için hava durumuna yine de bakmakta yarar vardır. Kış aylarının sert geçtiği Diyarbakır’da özellikle kar kalınlığı gibi öğeler önem teşkil etmektedir. Özellikle hava durumu Diyarbakır için bu durumlarda önem arz etmektedir.

Sürekli güncel tutulan sitemizde en direkt olarak tarihi belirleyerek de o günün hava koşullarını görmeniz mümkün. Bununla birlikte detaya inmek isteyenler için saatlik şekilde site üzerinden şehrin saatlik hava durumu görebilirsiniz.

Ayrıca uzun dönem tahminler de genelde kullanıcıların istekleri doğrultusunda sıralanmaktadır. 15 günlük hava durumu, 45 günlük, 30 günlük ve 90 günlük gibi tahmin verileri genel olarak Diyarbakır için sıralanmaktadır. Sitemiz üzerindeki haritayı da kullanarak iyi bir şekilde istediğiniz şehri seçebilirsiniz.