Ankara Hava Durumu 30 Günlük

Tarih
Yağ. Ol.
En Düş.
8 Ara Per
13° Güneşli
%10
9 Ara Cum
12° Çok bulutlu
%25
10 Ara Cmt
13° Bulutlu
%25
11 Ara Paz
15° Bir- iki kısa süreli sağanak
%67
12 Ara Pzt
15° Çok bulutlu
%59
13 Ara Sal
12° Yağmur ve çisenti
%64
14 Ara Çar
Sağanak yağış
%55
15 Ara Per
12° Artan bulutlar
%15
16 Ara Cum
13° Bulutlu
%25
17 Ara Cmt
13° Kısmen güneşli
%22
18 Ara Paz
12° Hafif yağmur
%56
19 Ara Pzt
Yağmur geçişleri
%71
-3°
20 Ara Sal
Bulutlu
%16
-4°
21 Ara Çar
Artan bulutlar
%25
22 Ara Per
Artan bulutlar
%25
23 Ara Cum
Artan bulutlar
%25
24 Ara Cmt
Bulutlu
%25
-1°
25 Ara Paz
Artan bulutlar
%25
-1°
26 Ara Pzt
Bulutlu
%25
27 Ara Sal
Yağmur geçişleri
%61
28 Ara Çar
Çok bulutlu
%25
29 Ara Per
Çok bulutlu
%25
30 Ara Cum
Çok bulutlu
%25
31 Ara Cmt
Hafif yağmur
%57
1 Oca Paz
Çoğunlukla güneşli
%10
-3°
2 Oca Pzt
Bulutlu
%25
-1°
3 Oca Sal
Artan bulutlar
%25
4 Oca Çar
Bulutlu
%25
-1°
5 Oca Per
Kısmen güneşli
%0
-4°
6 Oca Cum
Bol güneş ışığı
%1
-3°

Ankara'da 30 Günlük Hava Durumu

Ankara Hava Durumu

Ankara ülkemizde dört mevsimin yaşandığı bir bölgededir. Batı ve güney bölgelerinde hava sıcaklıkları biraz daha yüksek iken, doğu ve kuzey bölümlerindeki şehirlerde daha düşüktür. Ülkemizin orta kesimlerinde ise karasal iklim görülür. Karasal iklimin görüldüğü illerden birisi de Ankara'dır. Başkentimiz Ankara'da ülkemiz gibi farklı iklimlerin özelliklerini taşır. Şehrin kuzey kısımlarında Karadeniz iklimi özelliklerinden ötürü yağışlı bir hava hüküm sürer. İç kısımlarında ise daha kurak ve soğuk bir hava vardır. Ankara meteoroloji verilerine göre gece ile gündüz saatleri arasında ısı farkı fazladır. Bu nedenle planlar yapılırken gece ve gündüz hava durumu Ankara için verilere göz atılması gerekir. Sitemizde Ankara hava durumu verilerini gece ve gündüz ısı, yağış, nem oranı şeklinde bulabilirsiniz. Günlük tahminlerin dışında Ankara hava durumu 15 günlük, 30 günlük ya da 90 günlük olarak da gece ve gündüz saatlerine göre verilere ulaşabilirsiniz.

Ankara, ilinde kış ayları çok fazla olmamakla birlikte yağışlıdır. Bu yağışlar semtlere göre değişiklik gösterir. Tuz Gölü'ne doğru ilerledikçe bölgelerdeki yağış miktarında azalma görülür. Genel olarak yıllık 300 mm ile 540 mm arasında yağış meydana gelir. Yağışlar ile birlikte sıcaklıkta da değişim olur. Hava ısısına göre bazen yağmur yağışının ardından kar yağışı başlar. Karın yağması beklenen saatler, günler ve haftalar için gerekli görüldüğünde uyarı verilir ve insanlar özellikte trafikte bu zamanlara dikkat eder.

Başkentimiz olan Ankara'da kışları hava soğuk ve ayazdır. Özellikle gece saatlerinde havanın eksileri gösterdiği görülür. Kışın en düşük sıcaklık -29 dereceyi gösterebilir. Sonbahar ve ilkbahar mevsimlerinde hava ılık olarak seyreder. Yaz aylarında ise kentte aşırı sıcaklar ve kuraklık meydana gelir. Yazın belirlenen en yüksek sıcaklık 40 derece civarlarındadır. Kışın en düşük sıcaklığı ile yazın en yüksek sıcaklığı arasında çok fazla ısı farklı vardır. Bu ısı farkı mevsimsel olarak yaşam tarzlarının değişimine yol açar. Burada yaşayan insanlar işlerini ve planlarını mevsimsel ısı değişikliklerine göre yaparlar. Eğer sizde başkente bir gezi düzenlemek ya da başkentte vakit geçirmek isterseniz, plandığınız tarih ile ilgili hava durumu değerlerine mutlaka göz atmalısınız. Güncel bilgilerin yanı sıra geçtiğimiz senelerde yılın aynı dönemlerinde hava olayları ve ısı derecelerini de inceleyip planınızı bu verilere göre yapabilirsiniz.

Ankara ili için günlük, haftalık ve aylık hava durumunu sitemizde bulabilirsiniz. 2 saat ara ile güncellenen sitemizi takip ederek ani hava değişikliklerine karşı bile hazırlıklı olabilirsiniz. Günlük işleriniz için günlük hava durumu Ankara bölümüne göz atabilirsiniz. Yakın gelecekte planlamayı düşündüğünüz tatiliniz için haftalık Ankara hava durumu, uzun vadeli planlarınız için ise 30 günlük ya da 90 günlük hava durumu tahminlerimize göz atabilirsiniz. En güncel ve doğru Ankara hava durumu bilgileri için sitemizin verilerine güvenebilirsiniz.

Ankara'da hava durumu nasıl olacak?

Ankara'da bugün hava durumu; "Güneşli" en düşük 2°C ve en yüksek 13°C'dir.

Ankara'da yarın hava durumu nasıl olacak?

Ankara'da yarın hava durumu; "Çok bulutlu" en düşük 2°C ve en yüksek 12°C'dir.

Ankara'da yarın yağmur var mı?

Ankara için yarın yağış beklentisi %25 olarak tahmin edilmektedir.

Ankara hava durumu hakkında daha fazla bilgi edin.